Metsaviktoriin 2021

Loomise kuupäev 24.03.2021

RMK metsaviktoriin viib 20. korda õpilased ja õpetajad metsaradadele – algul internetis ja pärast looduses.

Riigimetsa Majandamise Keskus korraldab juba kahekümnendat korda

22. märtsist 29. aprillini metsaviktoriini Eesti koolidele.

RMK metsaviktoriin on internetipõhine ja pakub võimalust loodusõppe mitmekesistamiseks nii koolis kui ajutiselt koduõppel olevatele õpilastele.

Lahemaa rahvuspargi juubeliaastal viivad paljud küsimused meie vanima rahvuspargi radadele. Lisaks aasta puu ja sammal, lind ja loom, liblikas ja orhidee, soode taastamine ning metsade prügist puhtana hoidmine  – küsimusi on mitmest vallast ja iga osaleja saab vastuseid otsides kindlasti natuke targemaks.

Küsimusi on kaks komplekti: 1.- 4. ja 5. – 12. klassile – noorematele vähem ja lihtsamalt, edasijõudnutele pakume pisut rohkem uurimist. Osaletakse klasside kaupa, kuigi iga õpilane vastab iseseisvalt.
Viktoriinikeskkonda saab korduvalt siseneda, vastamisel võib kasutada abimaterjale ning õpetaja ja teiste õpilastega aru pidada – ikka selleks, et loodust paremini tundma õppida!.

Võitjad selgitatakse välja 3 vanuseklassis:

• 1. – 4. klass
  • 5. – 9. klass
  • 10.-12. klass

Iga vanuserühma parimatele klassidele on auhinnaks loodusõppeprogramm RMK külastuskeskustes. Auhinna juurde kuulub ka bussisõidu kompensatsioon kuni 200 eurot programmile sõiduks, olenevalt edetabeli kohast ja klassi suurusest.
Auhindadega tunnustame ka parimate klasside juhendajaid - õpetajaid.

Loe lähemalt osalemise kohta:
http://www.loodusegakoos.ee/metsakool/metsaviktoriinlink opens on new page ja registreeri oma klass

Viimati muudetud 24.03.2021.