Ettelugemisnädal

Loomise kuupäev 16.10.2020

Kohtla-Järve Ahtme Põhikooli õpilased osalesid aktiivselt selle aasta 27. ettelugemise päeval. 2020 aasta teemaks oli  „Minu vanaisa nägi, kuidas kerkis Munamägi“, mis on inspireeritud Ira Lemberi luuletusest „Munamägi“ ning on pühendatud eesti rahvajutu aastale.
Meie kooli 9. klassi õpilased lugesid nooremate klasside õpilastele terve nädala jooksul 12.10 – 16.10 ette eesti muistendeid, mis tekitasid õpilastes suurt põnevust.
Lugemisnädala raames  külastasid 5. klassi õpilased Jõhvi Keskraamatukogu. Raamatukogus oli õpilastel võimalus tutvuda näitusega "Põhjamaade nädal. Norra lastekirjandus". Vestelda muinasjuttudest, rahvajuttudest ja legendidest. Õpilased said teada kui palju rahvuseid Eesti elab  - selgus, et üle 210 eri rahvuse.  Tutvustati Jõhvi linna oma raamatut "Jõhvi lood lastele". Lastel oli tore teada saada, kuidas meie esivanemad õppisid vene keelt luuletuse vormis. Üks neist kõlas järgmiselt:

• vana lusikas on: loska,
  • kirju kass on: koska,
  • tubaka kott on: tabakas,
  • suur koer on sabakas.

Lisaks lugemisele said õpilased ka meisterdada. Meisterdati tähti (kaheksakanti)/märki värvipaberi ribadest. See iidne sümbolimärk on Eesti ornamendis kõige sagedasem ja armastatuim. On ka kaitsemärk, mis kaitseb halvast...
Meie tüdrukud said hakkama, punumine meeldis väga....tulid väga ilusad kaheksakannad välja.
Õpilastele pakkus lugemisnädal palju põnevust ning uudset infot.

Marika Trei

Viimati muudetud 16.10.2020.