Projektipäev „Meie õppesuunad“

Loomise kuupäev 21.12.2022

Meie koolis toimus traditsiooniline projektipäev 6.-9.klassi õpilastele, kes osalevad erinevates õppesuundades. Ja kuidas nad selliseid projektipäevi armastavad! Sest just sellel päeval saab külastada uusi kohti, kuulata huvitavaid inimesi, proovida mõnda rolli, õppida palju uusi asju. Selle päeva korraldasid õpilaste jaoks meie õppesuundade juhid koos õpetajatega.

Pedagoogilise õppesuuna õpilased sukeldusid täielikult nn "õppetöösse". Nad viisid läbi tunde algklassides. Ja olgem ausad, see polnud sugugi lihtne. Samuti osalesid õpilased põneval "teekonnal läbi raamatukogu". Koostasid esitlusi klassitundide läbiviimiseks teemal "Eesti loodus". Ja täitsid vastutusrikast ülesannet - kogusid sotsiaalmaja elanikele aastavahetuse kingitusi. Tegus päev lõppes Noortekeskuse külastusega.

Tehnilise õppesuuna õpilased said kokku panna, programmeerida ja korraldada robotivõistlusi. Mitmes klassiruumis käis töö täie hooga, õpilased aitasid üksteist aktiivselt ja elasid entusiastlikult  kaasa oma robotitele. Paljud lapsed programmeerisid robotit esimest korda, kuid kõik tulid sellega toime. Seda kõike tänu õpilaste ja õpetajate vahelisele koostööle. Kõigile õpilastele meeldis jälgida robotite võitlust. Paljud õpilased ütlesid, et just see osa päevast meelis neile kõige rohkem.

Meditsiinisuuna õpilased tegelesid spordiga, tutvusid, kuidas saab analüütilist keemiat kasutada  meditsiinis, koos kooli meditsiiniõega said läbi viia ka praktilisi tegevusi esmaabi andmises, tutvusid projekti "Igapäevane liikumine vähiennetuses" põhiideedega, mängisid psühholoogi juhendamisel erinevaid rollimänge meeskonna ühteliitmiseks.

Ettevõtlussuuna õpilastele korraldati kohtumine IVEKi esindajaga, kes tutvustas ettevõtluse põhitõdesid. Erilise huviga osalesid lapsed neile korraldatud ekskursioonil keskuses "OPEL".

Meedia õppesuuna õpilased valmistasid päeva jooksul imelisi videoid meie koolist. Päeva lõpus vaatasime koos kõik valminud videod üle süües kõrvale maitsvaid pannkooke, mida õpilased smuti ise valmistasid.

Meie kool tunneb uhkust selle üle, et õpilased saavad end valitud õppesuundades realiseerida.

Projektipäeva fotosid ja muljeid saab vaadata siit LINKlink opens on new page

Pildialbum on siin LINKlink opens on new page

Albina Rževskaja, õppejuhi kt

Viimati muudetud 22.12.2022.