Projektipäev Ida-Viru Keskhaiglas

Loomise kuupäev 10.11.2022

3. novembril Ahtme põhikooli meditsiinilise suuna õpilased käisid ekskursioonil Ida-Viru Keskhaiglas.

Ida-Viru Keskhaigla peaarst Toomas Kariis rääkis haigla ajaloost ja arenguperspektiividest, tutvustas haigla struktuuri. Haigla töötajad tutvustasid meile meditsiinivaldkonna hariduse omandamise võimalusi Eesti õppeasutustes ja praktika võimalust haiglaosakondades. Esitlus oli eestikeelne, saime paljust aru ja saime oma küsimustele vastused.

Tutvusime osakondade tööga ja nende juhtidega, patsientidele mõeldud palatite varustusega. Meile näidati kaasaegset varustust, mis aitas päästa paljude patsientide elusid koroonaviiruse nakatumise perioodil. Õpilastel oli võimalus jälgida personali tööd, imetleda hoolivat suhtumist patsientidesse. Üldiselt tundus kõik väga muljetavaldav. Saime aru, et arstiks ei tohi saada see, kes tahab kerget elu ega ole valmis õppima, õppima ja veel kord õppima!

Kõik õpilased väitsid üksmeelselt, et sooviksid rohkem selliseid huvitavaid projektipäevi, mis võimaldaksid õpilastel oma tulevase erialaga tutvuda.

Georgi Svereniak, 9.a klassi õpilane

Pildialbum on siin LINKlink opens on new page

Viimati muudetud 11.11.2022.