Projekt "Euroopa Kool"

Loomise kuupäev 15.05.2023

11. ja 15. mail toimus ühiskonnaõpetuse regioonlase projekti "Euroopa Kool", mille kaaskoraldajaks ja osalejaks oli meie kool.

Esimene etapp - Euroopa päev - toimus Kohtla-Järve kultuurikeskuses. Ida-Virumaa õpilased said läbi interaktiivse mängu end erinevate Euroopa  riikide elanikes tunda ning osaleda arvamusfestivalil Euroopa teemadel.

Teine projekti etapp - toimus Tallinnas  Euroopa Elamuskeskuses. Brüsselis asuva populaarse Parlamentariumi eeskujul loodud Euroopa Elamuskeskuse külastusalis tutvusid noores Euroopa Liidu institutsioonide ja nende tegevust kajastava näitusega.

Õpilased said näha 360° kinos filmi Euroopa Liidu kujunemisest ning Euroopa Parlamendi tööst.

Eriti suurt huvi pakkus noortele matkemäng, mis andis interaktiivses ning mängulises vormis võimaluse jäljendada 2,5 tunni jooksul Euroopa Parlamendi liikmete tööd.

Pildialbum on siin LINKlink opens on new page

Olga Mesilane, sotsiaalainete õpetaja

Viimati muudetud 23.05.2023.