Kohtumispaik Kadriorg

Loomise kuupäev 17.05.2023

11. mail võtsid Ahtme Põhikooli 7. klassi õpilased ja Tammiku Põhikooli õpilased osa koolidevahelisest projektist "Kohtumispaik Kadriorg". Käisime Kadrioru Kunstimuuseumis. See on ainus muuseum Eestis, mis on pühendatud 16.–18. sajandi Euroopa ja Vene kunstile. Nüüd on siin eksponeeritud ja talletatud Lääne-Euroopa ja Vene graafikat, maalikunsti, skulptuuri.

Kadriorg on sajandeid olnud pärliks mitmetornilises Tallinna kroonis. Vene tsaari Peeter I tahtel püstitati Läänemere kaldale Itaalia barokkstiilis miniatuurne suvepalee, mida Versailles’ kujundis ja sarnasuses ümbritseb purskkaevude, hekkide ja lillepeenardega park.

Kadrioru ajalugu kõlab nende seinte vahel enam kui kahekümnes keeles, tuhanded lapsed alustavad siin oma kunstimaailmaga tutvumist. Meie tutvumine algas Kadrioru pargis, kus pidasime fotojahti, seejärel külastasime Kadrioru Kunstimuuseumi ja Peetri maja. Ringkäigu lõpus vastasime viktoriini küsimustele ja koostasime fotokollaaži.

Pildialbum on siin LINKlink opens on new page

Liudmyla Yemelianchenko, sotsiaalainete õpetaja

Viimati muudetud 23.05.2023.