Kohtla-Järve linna koolide X suveolümpiamängud

Loomise kuupäev 01.06.2022

01.juunil 2022.a toimusid Ahtme Põhikooli staadionil Kohtla-Järve linna koolide X Suveolümpiamängud, mis olid pühendatud Lastekaitsepäevale. Kooliolümpiamängude eesmärkideks oli Olümpia ideede tutvustamine õpilastele, spordiharrastuse populariseerimine ning Olümpiamängude toomine iga lapseni.

Suveolümpiamängud avas Ahtme Põhikooli direktor Marika Trei. Olümplasi tervitasid Haridus- ja kultuuriteenistuse abilinnapea Kristiine Agu ja Kohtla-Järve linna hariduse ja kultuuri peaspetsialist Irina Putkonen. Kooliolümpiamängud sarnanesid päris Olümpiamängudega: peeti ava-, auhinna- ja lõputseremoonia, toimus osavõtjate rongkäik, heisati lipp, süüdati tuli, sportlased ja kohtunikud andsid vande. Suveolümpiamängud võistluste kavas oli 7 spordiala ja pendelteatejooks.

Kohtla-Järve linna koolide X suveolümpiamängud võitis

• I koha - Tammiku Põhikool,
  • II koha - Maleva Põhikool,
  • III koha - Järve Kool,
  • IV koha - Ahtme Põhikool,
  • V koha - Kesklinna Põhikool,
  • VI koha - Slaavi Põhikool.

Kooli olümpiamängud annavad lastele tunda rõõmu liikumisest. Meeskonnatöö ühendab lapsi omavahel, loob sõprust ja annab kõigile hea tuju.

Pildialbum on siin LINKlink opens on new page

Inna Mällo, Kohtla-Järve Ahtme Põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja

Viimati muudetud 08.06.2022.