Eesti kirjanduse päeva tähistamine

Loomise kuupäev 30.01.2024

30. jaanuaril, eesti kirjanduse päeval, käisid 8.klassi õpilased eesti keele tunni ajal kooli raamatukogus, kus tutvusid mitmete erinevate žanrite ja autorite laste- ja noortekirjandusega.

Püüdes innustada õpilasi lugema, koostas raamatukoguhoidja põnevaid ülesandeid. Õpilased õppisid läbi aktiivsete otsimis- ja nuputamisülesannete raamatutest infot otsima. Nad said vaadata, lehitseda, uurida raamatuid, vastata raamatukoguhoidja küsimustele ja seejärel jutustada eesti keeles valitud raamatust teistele rühmakaaslastele. Nutikus pandi proovile tunni lõpus, kui õpilased pidid Kahooti mängima, et õppida paremini tundma eesti kirjanikke ja nende teoste tegelasi.

Õpilased uurisid ka eesti kirjanike raamatuid, mis oli välja pandud vahvale näitusele. Raamatukogutund oli mänguline ja selle lõppedes oli õpilastel hea ülevaade raamatukogus olevatest uutest laste- ja noorteraamatutest.

Avastasime meie kooli raamatukogus erinevaid huvitavaid raamatuid laenamiseks ja lugemiseks.

Aitäh, Olga Lazonen, hariva tunni ja lugemishuvi äratamise eest!

Irina Nogina, eesti keel teise keelena õpetaja

Pildialbum on siin LINKlink opens on new page

Viimati muudetud 31.01.2024.