Elustunud ajalugu: arheoloogiliste väljakaevamiste seiklused

Sisestatud irina.memetova poolt

Kohtla-Järve Ahtme Põhikooli praegused ja endised õpilased, nende ajalooõpetaja osalesid koos teiste Ida-Virumaa ajaloohuviliste noorte ja Tartu ja Tallinna ülikoolide arheoloogidega arheoloogilistel väljakaevamistel Linnamäel "Purtse Tarakallas".  Leiti mitmeid huvitavaid esemeid: muinasehitiste jäänuseid, söestunud taimi ja vilju, rauašlakki, käevõru fragment, luid, keraamikat, sütt, pronksesemeid ja muid põnevaid leide. Lisaks õpetasid arheoloogid noortele natuke rauasulatamise tehnoloogia teooriat ja arheobotaanika üldjooni.

Ahtme Põhikooli pidulik lõpuaktus 2024

Sisestatud irina.memetova poolt

2024.a esimesel suvepäeval pärjati Ahtme Põhikooli pidulikul lõpuaktusel 43 noort lõputunnistustega.

Kooli lõpetamisega sulgesid noored oma elus väga tähtsa peatüki, et haridustee jätkamiseks vastu astuda uutele võimalustele ja avada isiklikult uks uues koolis. Üheksa aastat kestnud  haridusredelil ronimise lõputseremoonial said nad kindla uue tiitli – Ahtme Põhikooli vilistlane.

PALJU ÕNNE JA TUULT TEIE TIIBADESSE!

Katrin Kõrvemaa, huvijuht

Ja saatsimegi lõpuklassi lennu teele.

Meeskonnaväljasõit

Sisestatud irina.memetova poolt

Seekordse meeskonnakoolitusega  läksime koolimajast ja raamidest välja kaunisse kohta Paunkülla. Sõit sihtkohta oli küll pikk, kuid igati põhjendatud ja koolituse eesmärk saavutatud:

Programm "Professionaalne eestikeelne õpetaja mitmekeelses koolis"

Sisestatud irina.memetova poolt

13.06.2024 toimus HTM programmi "Professionaalne eestikeelne õpetaja mitmekeelses koolis" lõpuseminar.  4 aastat saime tänu programmile koostöös Tallinna Ülikooliga, HTM ja partnerkoolidega pakkuda suurepärast tuge lastele eesti keele õppimises.

Suur tänu Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Tallinna Ülikooli meeskondadele, et olite meile toeks ja suunanäitajaks meie kooli keelemudeli kujundamise protsessis.

Terves kehas terve vaim

Sisestatud irina.memetova poolt

Õppeaasta viimasel koolipäeval toimus  meie koolis spordipäev ”Terves kehas terve vaim”. Võistlustulle tormas 1.- 8. klasside koolipere. Noored sportlased said proovile panna nii oma kiiruse, osavuse kui  ka tähelepanu ja omavahelise koostööoskuse.

Lapsed osalesid mitmetel aladel sealhulgas: täpsem jalgpallur, soo ületamine, aarde jaht, joonistame kaheksa, korvpallivised, köievedu. Õpilased andsid endast parima ning võistlused möödusid sportlikus ja sõbralikus vaimus. Spordipäev oli  igati õnnestunud ning pakkus rõõmu ja positiivseid emotsioone kõigile osalejatele.

Pidulikud lõpuaktused 2024

Sisestatud irina.memetova poolt

Ühe õppeaasta lehekülg sai suletud. Ees on suvevaheaeg, pikk suvi ja rohkelt C vitamiini. Tarvitage rohkem looduslikku C vitamiini päikese ja looduse käes, lugege raamatuid ja veetke vähem aega telefonis. Suhelge sõprade ja perekonnaga, sest just puhkuse kvaliteedist oleneb teie teadmiste omandamise edukus järgmisel õppeaastal.

Palju õnne õppeaasta lõpetamise puhul!

Marika Trei, direktor

Hüvasti algkool! Tere, viies klass!

Sisestatud irina.memetova poolt

Täna oli meil koolis veel üks tähtis päev - 4.klassi õpilaste esimene hariduse verstaposti ületamine. Ees ootab 5.klass ja rohkelt uusi kogemusi ja teadmisi.

Meie kõigi eesmärk jääb aga ikka samaks - õnnelik, terve, haritud ja ennast juhtiv noor.

Armsad 4.klassi õpilased, soovime kogu koolipere poolt:

Direktori pidulik vastuvõtt

Sisestatud irina.memetova poolt

Täna avasime enda koolis uue traditsiooni - tänuürituse õpilastele, lastevanematele ja õpetajatele.

Suur rõõm oli öelda, et me oleme märganud kõikide pingutusi ja hindame seda.

Kogu meie koolipere sai uhkust tunda ja sai kaasa kindlustunde lootusrikka tuleviku osa.

Palju õnne ja edu edaspidiseks meile kõigile!

Marika Trei, direktor

Pildialbum on siin LINKlink opens on new page

Avastame teadusmaailma

Sisestatud irina.memetova poolt

05. ja 06. juunil toimus Kohtla-Järve Ahtme Põhikooli huvitegevuse ringi "Teadusmaailma avastused" raames mitu üritust. Esimesel päeval käisime külastamas Iisaku muuseumit ja meie teemaks oli seoses kuuma ja palavaga “ei vesi ega tuli ühte hakka”. Õpilased tutvusid vanade tuletõrje vahenditega, said teada miks tuletõrje kapis olid ämbrid koonusega ning millega mida tohib ja peab kustutama. Lisaks infole muuseumis täitsime töölehti. Peale seda kui eelteadmised olid kätte saadud jalutasime Iisaku päästekomandosse ja mängisime erinevaid mänge.

Projektinädal "Vähendame ökoloogilist jalajälge"

Sisestatud irina.memetova poolt

27.-31 mail toimus Ahtme Põhikooli algkoolis projektinädal “Vähendame ökoloogilist jalajälge”.

Selle nädala raames toimusid erinevad haridustegevused, mis olid suunatud ökoloogilisele eluviisile, oskusele sorteerida prügi ja taaskasutada materjali.

Lastega kohtusid keskkonna spetsialistid Mariia Smelska (Keskkonnaamet) ja Aleksandra Danštšikova (MTÜ Ökoklubi) ning viisid läbi praktiliseid haridusprogramme.

Asu jälgima